sünnituse järel ei kao väike vereeritus 21.03.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, sünnitasin jaanuaris, vanust on 36. 2 kuud peale sünnitust kestab ikka väike (piisab pesukaitsmest) vereeritus tupest. Käisin sünnitusjärgses kontrollis, arst ütles, et tema ei näe, kust veri tuleb ja arvas, et tegu tupe limaskestade atrofeerumisest tuleneva verejooksuga, näitas ka läbivaatuse käigus roosakaks muutnud kinnast. Käskis õliga määrida. Nüüd on arstilkäigust möödas nädal, aga verd ikka muudkui tuleb ja tuleb ja isegi nagu veidi enam kui varem. Millised võimalused on veel olemas tupe limaskesta veritsuse omakäeliseks ravimiseks - või peaksin pöörduma siiski tagasi arstile? Samas on arstiaegade saamine teatavasti suur probleem ja siis peaksin selliselt veetma veel 1-2 kuud.
Aitäh.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Soovitaks teha Ultraheli uuring emakast, selleks et täpsustada, kas emakaõõnes on kõik korras(platsenta tükikeste retensiooni väljalülitamiseks). KUi on OK, siis võib olla õhukesest tupe limaskestast, mis möödub kui hakkate menstrueerima. Soovitaks tupe limasksta mikrofloorat tõstvaid preparaate nt Femigeli (apteegist). Dr Kadastik