enneaegne menopaus ja viljastumine 22.01.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 25, aastadi tagasi olen teinud abordi, aasta tagasi põdesin klamüüdiat, mis edukalt raviti. Arsti juurde, kus klamüüdia avastati läksin aga menstruaaltsüklihäirete tõttu. 2005 veebruaris nimelt lõppesid päevad ja aprillis pöördusin arstile. 2004 oktoobris olin lõpetanud ka beebipillide kasutamise. Soovisin juba siis rasestuda ja esimene mõte peale päevade ärajäämist oli ikka see et olen nüüd ehk emaks saamas. Peale klmaüüdia ravi tuli aga hakata ravima menstruaaltsüklihäiret. Kirjutati Duphastoni ja paar kuud oli jälle menses olemas. Siis jälle kadus. Uusti arsti juurde minnes, määrati mulle kolm kuud Novofemi ravi. Lugesin teabelehelt et see on mõeldud menopausi sümptomite leevendamiseks. Kolm kuud on nüüd täis saamas ja ma ei tea mis edasi saab. Millised on üldse minu võimalused siiski rasestuda või jääb kõigele vaatamata mul üle otsida munarakudoonor ja jääda kunstliku viljastamise juurde? Arst kelle juures käin, pole mulle määranud ka ühtegi uuringut. Kuidas saaksin kindlalt teada oma võimalused rasestumiseks, mis uuringud peaks tegema?
Ette tänades suure lugupidamisega, Kati

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Kati! Kui Novofemiga ravikuur on lõppenud,siis tulge võimaluse korral Tartusse minu vastuvõtule.Kõige lihtsam on teha seda interneti kaudu: www.kliinikum.ee ,siis kliinikumi avalehel on link-erialaarsti vastuvõtule registreerimine.Sinna kirjutate oma andmed ja kindlasti lisage mob.telefoni number ning soov,et esimesel võimalusel,kui keegi oma aja tühistab,teatada Teile.Ja mina olen erialaarst günekoloog Maie Väli.Edu soovidas,M.V