Orgasmi saamine 08.10.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:Tere! Olen 18-aastane neiu, süütuse kaoasin aasta tagasi ja praegu elan koos sama partneriga. Enne süütuse kaotamist olin pidevalt lasknud endale suuseksi teha ja ennast ka ise rahuldanud ning alati sain orgasmi, mis oli väga nauditav. Seksimise alguskuudel õnnestus lihtsalt orgasmi saada ka nn misjonäriasendis, aga teistes asendites mitte. Nüüd aga on mul viimased paar-kolm kuud orgasmi saamine raskendatud olnud. Saan selle ainult suuseksi ajal ja siis ka alles pärast seda, kui partner on minuga kuskil 15-20 minutit tegelenud ja alti ei saa siis ka. See on väga häiriv ja vastik. Hakkasin pool aastat tagasi kasutama rasedusvastaseid tablette, kas sellel võib mingi seos olla? Või on see kõik rohkem ikka minu mõtteviisiga seotud.Tahan nii väga ruttu rahuldust saada ja kui ei ole kiiresti saanud, siis hakkan kartma, et ei saagi ja muutun seetõttu närviliseks ja koondan kõik oma tähelepanu sellele kõrgpunktile, mis siis tavaliselt üldse ei saabugi. Olen kuulnud, et need, kes end ise rahuldanud või suuseksiga harjunud, ei saagi nii lihtsalt orgasmi, ilma et kliitorit stimuleeritaks. Ma tahaks teistes asendites ikka ka, sest kogu aeg ju suuseksi ka teha ei taha. Partner on mul väga hea ja mõistev. Mida saaksin või saaksime ette võtta?Maris.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere !

On meeldiv, et Teil on partneriga head suhted. Teil on õigus, see võib olla mõtteviisiga seotud. Seksoloogid on öelnud, et tähtsaim on aju.

Tundub, et Teie ootused on ülimalt kõrged. Teil on positiivne kogemus olemas.

Naistearstina ütlen ikka patsientidele:"Naistearstide missiooniks on, et terve naine sünnitaks terve lapse!".

Seksoloogid, lugedes meile loenguid, on alati rõhutanud head partnersuhet.

Seetõttu mõelge endale selgeks, mis on kõige tähtsam. Loodan, et Teie suhtes ei ole vägivalda, ettekirjutusi, võrdlusi teistega.

Nautige partnersuhet, teineteist, mõelge positiivselt ja ärge püüdke kogu elu elada kohe ja korraga. On oluline koos areneda ja õppida.

Kui olete endiselt mures, võite pöörduda Arstlikku Perekonnanõuandlasse seksoloogi poole.

Naistearst G.Litter

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Ebameeldiv tunne tupes

Tere,

Palun andke nõu järgneva probleemi lahendamiseks. Olen 17a-ne neiu ja alustasin seksuaaleluga 0,8 aastat varem, kuid siiamaani on minu probleemiks ebameeldiv tunne tupes vahekorra ajal. ...

Vastas dr Aire Sekavin

Tere Stiina.
Iga asi vajab õppimist, ka naudingu saamine. Rääkige oma probleemist oma partneriga. Kõige professionaalsemat abi saate külastades (soovitavalt ikkagi koos) seksuoloogi.
Tervitades ...

Loe edasi

Peavalu pärast orgasmi

Mul esineb vahetevahel orgasmi saades peavalu. See muutub häirivaks. Milles võib olla probleem? Kas lihaste pingest kaela-õlavarre piirkonnas (tööl on sundasnedid)? Või millestki muust?
Ette tänades ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Orgasmi ajal toimub veresoonte laienemine.Võimalik,et peale orgasmi tunnete veresoonte kokkutõmbumisega seoses spastilist peavalu. Kui tegemist on lihtsalt lihaspingega kaela-õlavarre piirkonnas,peaks ...

Loe edasi

cipramil ja anorgasmia

Tere! Olen 24 a. naine. Veebruaris alustasin Cipramili kuuriga, kuna mul diagnoositi depressioon (esmakordne).

Enesetunne on nüüdseks juba märgatavalt parem, kuid rõõm sellest kahjuks mitte ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud V.

Kui depressiooni diagnoosis psühhiaater, tuleks diagnoosi usaldada ja vajalik ravikuur lõpuni viia, et vältida kordumisi.

On tore, et enesetunne on paranenud, et ...

Loe edasi

orgasmi saamine

Austatud dr. Litter!Mul on Teile küsimus, millele olen korduvalt mõelnud seoses orgasmi saamisega vahekorras

Olen 22 aastane, oma noormehega (kes on 22) koos olnud ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Tere!

Hinnake seda, et olete osanud saavutada orgasmi. Vahete-vahel ei ole see nii. Patsiendid, kaevates selgusetuid alakõhuvalusid aastaid, spetsialistidega konsulteerides saavad teada, et ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi