cipramil ja anorgasmia 09.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 24 a. naine. Veebruaris alustasin Cipramili kuuriga, kuna mul diagnoositi depressioon (esmakordne).

Enesetunne on nüüdseks juba märgatavalt parem, kuid rõõm sellest kahjuks mitte täielik.

Mul on hea paarisuhe ja väga armastav/mõistev mees. Ka seksuaalelu laabus väga kenasti ja orgasmi saamine polnud mulle enne depressiooni ja ravimeid pea mitte kunagi probleemiks. Alates Cipramili võtmisest aga ei saa ma enam orgasmi. Erutun küll ja ma tahan oma mehega vahekorras olla, kuid paraku pole tunne see, mis varem. Tean, et tegelikult on minu rahuldus ka talle väga oluline - oleme sellest rääkinud. Temagi on siiani väga mõistev olnud, kuid tunnen ise, et olen oma suutmatuse pärast frustreerunud.

Kas see jääbki nii? Pean rohtusid võtma kuni suveni.

Kas ma e isaa ise mitte midagi teha? Ütlen igaks juhuks veelkord, et meil on tore ja usalduslik suhe. Olen püüdnud end ka ise orgasmini viia (see on alati õnnestunud, kuigi ma ei tegele sellega just tihti) - nüüd enam mitte...

Seksuaalelul on minu jaoks piisavalt suur tähtsus, et tahta selle parandamiseks praegu midagi ette võtta.

Oleksin südamest tänulik Teie vastuse üle.

Päikest soovides ja ette tänades,

V.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud V.

Kui depressiooni diagnoosis psühhiaater, tuleks diagnoosi usaldada ja vajalik ravikuur lõpuni viia, et vältida kordumisi.

On tore, et enesetunne on paranenud, et Teil on hea paarisuhe. Ravim on juba toiminud, kui soovite oma mehega vahekorras olla.

Ehk see ei ole ainuke seos orgasmi mittesaamisel. 1 kuu antidepressantide võtmisest on väga lühike ja kõrvaltoimed ei kuhju.

Soovitused:

-tegelikult olete tubli, et muretsete endale ja partnerile olulise eest. Te ei ole suutmatu, kui olete saanud ise orgasme.

-see olukord ei jää selliseks, kui Te selle nimel koos tegutsete ja arenete

-olge enda vastu leebem, saate ravi, et paraneda. Ärge esitage endale liiga kõrgeid nõudmisi ja ärge süüdistage ennast

-saate muuta oma suhtumist

-saate parandada kvaliteeti tuhandete võimalustega

Kui Teie mure jääb püsima, soovitan konsulteerida psühhiaater-seksoloog dr.Imre Rammuliga.

Teile positiivsust soovides,

naistearst Galina Litter