Ei saa enam orgasme 26.10.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mure järgnev ,juba aasta on uus mees ja vanust 40+ . Orgasmide saamine läheb järjest raskemaks. Kõik toimib kenasti aga orgasmini raske jõuda. Lisaks kui tuleb orgasm ,siis vasakpoolse peavalu, silmavaluga. Asi ei ole mehes ,kuna ta näeb vaeva ja teeb õigesti. Kas võib olla seotud vanusega ? Või üldse ,kuhu arstile pöörduda antud murega. Pole kunagi olnud probleemi orgasmi saamisega ,nii väline kui sisene ja need väga korralikud. Isegi mänguasjadega on saada raskem .Või pean õppima elama nüüd nii ,et ei saa enam. Või võib tegu olla mõne naiste probleemiga? Kuna päevad vahele jäänud paar korda ,siis olnud vaid 2päeva aga korralikult . Aitäh.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Vanusega seotult võivad hormonaalsed muutused erutuvust mõjutada ja naiste puhul ei ole selles suhtes väga head ravimit. Soovitav käia günekoloogilises kontrollis, vajadusel teha hormoonide analüüsid. Soovitav on ka perearsti kontroll vererõhu, südame, veresuhkru ja kolesterooli suhtes. Kindlasti ei tohiks suitsetada.
Teatud muutustega ajas on vajalik arvestada ja kohaneda. Individuaalselt võib vaja olla pikemat eelmängu võrreldes varasemaga, abivahendite ja libesti kasutamist. Oluline on piisav puhkus, kvaliteetne unerežiim, mõistev, avatud ja toetav suhe. Kui hormoonide järgi on tegemist algava üleminekuajaga, siis saab individuaalselt otsustada hormoonasendusravi suhtes.