probleemid enne menopausi 12.05.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 43 aastane naine. Juba aastaid on mul aegajalt öised higistamishood ja rinnad muutuvad valusaks, just enne menstruatsiooni. Viimase paari aasta jooksul on tsükli pikkus hakanud rohkem kõikuma, 20-58 päevani. Aga kõige rohkem häirib see, et öised higistamishood on nüüd pidevad ja rinnad on ka pidevalt valusad, pole enam vahet, millal on päevad. Vahepeal tarvitasin agnucastoni, aga viimasel ajal pole sellest enam abi saanud. Mida teha? Mul on ka müoom, seepärast pole seni tahtnud hormoonravimeid küsida(mis küll võibolla pole põhjendatud?). Aga igapäevane elu on häiritud just rindade valulikkuse pärast, higistamishood kannatan ära.... Ootan Teie nõuannet.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Olete piisavalt noor naine,aga kirjelduse järgi on Teil tõepoolest hormoonide defitsiidist tingitud kaebused.Pöörduge oma günekoloogi poole palvega määrata vereseerumis günekoloogilised hormoonid.Küllap ta määrab Teile ka ultraheliuuringu,kontrollimaks emaka müoomi.Üleminekuperiood ei tohi olla vaevarikas.Edu soovides,Maie Väli