uue rasestumisvastaste tablettide retsepti saamine 18.04.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Vabandan, aga ma ei ole veel aru saanud, kuidas oleks tegelikult õige toimida, et iga 6 kuu tagant uus (järgmine) rasestumisvastaste tablettide retsept saada: a) kas võib natuke enne vana retsepti pillide lõppemist lihtsalt helistada naistekliinikusse oma arsti kabinetti ja paluda välja kirjutada uus retsept; b) kas peaks minema hoopis registratuuri ja paluma valvearstil uus retsept kirjutada; c) kas kord aastas, st siis iga teise retsepti saamiseks peaks minema oma arsti vastuvõtule või ei pea nii tihti, kui endal kaebusi ei ole?
Ja veel väike märkus "oma arsti" kohta - olen aja kinnipanemisega hilinemise jms juhuste tõttu paari aasta jooksul sattunud mitme erineva arsti juurde ja kõik on olnud meeldivad, nii et enam ei tea, milline on see "minu" arst, keda sobib tülitada.
Ette tänades,
28-a.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Kui tarvitate pille, siis kord aastas peaks vastuvõtul käima. Kui 6 kuu pillid on otsas, siis saate helistada oma arsti kabineti õele, kes kirjutab teile retsepti ja võtab arstilt allkirja. Selleks peate kaardi võtma ja ukse taha minema kokkulepitud ajal. KUi teie arst on vahetunud võite ka valvekabinetti minna registratuuri kaudu ilma järjekorrata. Reeglina te visiiditasu ei pea maksma(selleks pidite saama kollase korduskaardikese eelminel korral). Visiiditasu maksate 1 kord aastas kui tulete vastuvõtule. Dr Kadastik