hormoonspiraal... 06.01.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

... kui kaua siis ikkagi ? Peale 5 aasta möödumist, läksin arsti vastuvõtule, teades, et nüüd tuleb "MIRENA" eemaldada. Kuna ma rohkem lapsi ei soovi, arvas tohter, et las jääb veel paariks aastaks ( hormoone pidavat jätkuma küll ja kui ei - siis toimib nagu tavaline spiraal ).

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Hormooni jätkub viieks aastaks ja see spiraal tuleb välja vahetada. Kindlasti toime on edasi ilma hormoonita ja kaitse on sel juhul ainult mehhaaniline. Kuid oht on infektsiooni tekkele, spiraal vananeb ja see võõrkeha tuleb eemaldada. Võib kohe panna uus spiraal sama tsükli ajal kui välja võtate.(enne muidugi peavad olema analüüsid korras) . Kui soovite võib ühe kuu "puhata" ja panna teise tsükli ajal.Dr Kadastik