punnitav kõht. 04.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

seoses rasedusvastaste tablettide tarvitama hakkamisega (logest) tõusis kaal 1 kuuga 5 kg. Nüüd on pidama jäänud.
Ok, piiran toiduga, liigutan ka natuke, aga kõige suurem mure on punnis kõht. Mitte pekine, aga punnis.
Kõhulihased on olemas ja üldse on mul kõht alati laudsile olnud. Nüüd aga punnitab, suht raske on seda sisse tõmmata. Samuti on mul üsna tihti röhitisi (toidu maitse, toit tuleb kurku tagasi).

Viimased päevad olid suht verevaesed, kestsid 2 päeva, kuid selle panen rasedusvastaste tablettide tarvitamise arvele.
Igaks juhuks olen teinud 2 rasedustesti, mõlemad negatiivsed.
Tunnen ennast täiesti pundununa, olen meeleheitel...

Millega võib olla tegu?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ju siis Logest Teile ei sobi,kui nii palju erinevaid subjektiivseid vaevusi põhjustab.Pöörduge oma günekoloogi vastuvõtule,võib olla oleks sobivam kasutada rasestumisvastaseid nahale kleebitavaid plaastreid EVRA.Edu soovides,Maie Väli

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Selg valutab ja kõht punnis

Kõht punnis ja selja valud.
Umbes 2 kuud tagasi hakkasid seljavalud. Siis hakkasin mõtlema, mis viga on, peale seda tekkis kõhu punnisus. Kõht tagasi ei lähe, ise kaalun 54kg ja olen 167cm pikk. ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Kaebused viitavad soole ärritussündroomile Paluge perearstil välja kirjutada Duspatalini 30 kapslit ja tarvitage seda üks kapsel kaks korda päevas koos veega ilma närimata.Edu soovides,Maie Väli

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi