klamüüdia 07.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr.Katrin Seemen! Ma pöördun teie poole murega et saada abi küsimustes mis on mulle veel arusaamatuks jäänud. Nimelt mul avastati 5kuud tagasi klamüüdia. Mulle määrati ravi kuid kahjuks tulemusteta(mu partnerit siis ei ravitud sest tema arst ei pidanud seda vajalikuks,sest tema proov oli negatiivne ja ta võttis niikuinii akne ravitablette). Määrati siis uus ravi,seekord ka partnerile. Õnneks oli nüüd tulemus negatiivne. Kas mul võis tekkida tüsistusi-nimelt lugesin et klamüüdia on ohtlike tüsistustega suguhaigus? Ja kas on võimalik et ta tuleb tagasi- olen kuulnud sõpradelt et külmetades tuleb kohe jälle tagasi? Kuidas oli võimalik et partneri proov oli neg. kui ta oli mul esimene? Ka partner polnud ennem tõelises vahekorras olnud- ei õnnestunud sugutit tuppe viia-kas sellest siis tõesti piisas et ta sai suguhaiguse? Üks mure veel- mis võib põhjustada valu alakõhus(vahel ainult vasakpoolses alakõhus äkkvalu)? Kas see võib olla tingitud sellest et mul diagnoositi mükoplasmoos või ureaplasmoos( ei saanud hästi telefoniteel arstist aru-mõtlesin et ootan kuni saan aja)? Kas te võiksite teha nende haiguste lühikirjelduse?Kas see haigus võib olla ka põhjuseks miks ma ei saa enam vahekorda astuda-> valu mis tekib suguti tuppe viimisel-ma ei ole ju enam süütu. Südamest ettetänades mureliktydrik(17)

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Klamüüdia on sugulisel teel leviv haigus ja ravima peab alati mõlemat partnerit. Sinu partnerilt võetud analüüs võis olla ka vale-negatiivne.
Tore, kui olete nüüd koos teinud ravi ja analüüsid peale ravi on korras.
Klamüüdiat võib tulevikus uuesti diagnoosida juhul, kui ühel partneritest polnud ravi piisav(näiteks tegi lühema ravikuuri vm.) või kui on tegemist uue nakkusega.
Mükoplasma kuulub normaalsesse mikrofloorasse ja ravi ei vaja. Ureaplasma võib põhjustada põletikke kuse-suguteedes ja kaebust esinemisel alati ravitakse mõlemat partnerit. Ravi on klamüüdial ja ureaplasmal ühesugune. Müko- ja ureaplasma ei põhjusta kõhuvalusid.
Valulikkus vahekorra ajal on ilmselt tingitud nüüd peale antibiootikumi ravi tekkinud seenpõletikust, selle leevendamiseks on seenevastased tupekuulid ja salv,mida saab retsepti alusel.
Katrin Seemen

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Klamüüdia ravi ja eneserahuldamine

Tere. Minul avastati klamüüdia. Kas seda haigust põdedes ja antibiootikumi kuuri ajal on lubatud eneserahuldamine?

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Võib küll. Dr Kadastik

Loe edasi

Suguhaigus

Tere!
Eelmise aasta juunis selgus analüüside tulemusena, et mul on klamüüdia. Sain ravi. Kuu aega pärast ravi teostati kordusanalüüsid - kõik oli korras.
Minu küsimus: kas väljaravitud klamüüdia ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
klamüüdia on sugulisel teel leviv haigus. Peale korralikku antibakteriaalset ravi klamüüdia "ise tekkida" ei saa. Klamüüdia ravi tuleb alati teha koos partneriga ja peale ravi on vajalikud ...

Loe edasi

Klamüüdia..

tervist Dr. Katrin Seemen

Mul oleks selline lihtne küsimus, et kus saaks tallinnas klamüüdia analüüse teha? Seda siis nii mulle, kui ka partnerile.


Kristina

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Kõikides naistenõuandlates ja naistearsti või naha-suguhaiguste arsti erakabinettides on võimalik anda klamüüdia analüüsi. Mees saab anda analüüse androloogi, uroloogi või naha-suguhaiguste arsti ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi