põletik 12.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Viimase aasta jooksul olen kaks korda põdenud ägedat põiepõletikku. Minu meelest pole haigus alguse saanud mitte külmetamisest, vaid sugulisel teel(?). Miks ma nii arvan? Peale suguühet oma endise mehega oli juba järgmisel päeval toaletis käies ebameeldiv kipitustunne. Ravisin end terveks. Vahepeal läksin vanast mehest lahku ja leidsin uue, kellega sama asi kordus. Samuti ei tule (pisilane e batsill) partnerilt, sest temal mingeid haigusi ei ole. Varem pole taolisi probleeme ette tulnud. Milles asi võiks olla? Olen väga tänulik, kui aitate selle müsteeriumi lahendada.
A

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere A.
Soovitan pöörduda naistearsti poole, et teha emakakaelalt analüüsid, et välistada sugulisel teel levivad haigused. On võimalik ka , et Teil tekib vahekorra järgselt põie ärritus. Soovitav on sellistel juhtudel tühjendada põis enne ja ka pärast vahekorda ja valida vahekorra ajal selliseid asendeid, kus survetunne põiele oleks väiksem.
Tervitades Aire Sekavin

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

neeruvaagna põletik & rasedus

Kui mul on olnud neeruvaagna põletik, siis kuidas see mõjutab rasestumist? Mida mõeldakse selle all: "peab rasedust ette planeerima"?

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Raseduse ajal on naisel, kellel on krooniline neeruvaagna põletik, risk selle haiguse ägenemiseks. Raseduse planeerimine tähendab, et rasestumist tuleb planeerida aega, kui pole vahetult olnud ...

Loe edasi

Põletik

Peale sünnitust avastas naistearst mul väikse põletiku ja kirjutas rohuks polygynax ,kuna infolehel oli kirjutatud,et ei soovitata kasutada rinnaga toitmise ajal (arst väitis,et võib),jäi mul põletik välja ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Polygynaxi tupekuule võib imetamise ajal kasutada.
dr. Seemen

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi