Mure suguelundite pärast 27.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 16. aastane. Mul on mure oma häbememokkade pärast. Probleem seisneb selles, et välised häbememokad ei kata sisemisi ära ja nii paistavad sisemised inetult välja. Häbenen seda hirmsasti ja tahaksin seda muuta. Ma pole veel günekoloogi juures käinud ja seetõttu küsin, et kas selles küsimuses saab günekoloog mind aidata. Kas selleks on mingi operatsioon? Kas seda teevad günekoloogid? Kas selle eest tuleb mul endal maksta? Kas ma olen ainuke, kel selline probleem?

Aitäh vastuse eest,
Merily

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Enamasti ei katagi suured häbememokad väikseid. Kui väikesed häbememokad on suured ja segavad, on võimalik neid operatsiooniga korrigeerida. Seda lõikust teeb naistearst ja siiani on selle eest tasunud haigekassa.
dr. Seemen