klamüüdia ja viljatus 17.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul olid juba paar kuud olnud aegaajalt valud alakõhus. Esimesel korral arsti juures käies ei võetud mingeid proove ja öeldi, et kõik on korras. Nüüd aga avastati mul klamüüdia. Tahan ka rasestuda ja olen proovinud umbes 3-4 kuud, ei ole õnnestunud. Kas see võib olla seotud klamüüdiaga? OLen lugenud, et klamüüdia võib tekitada liiteid. Kas peaksin oma arstilt selle kohast uuringut paluma? Teid ette tänades, murelik noorik.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Klamüüdia avastamisel ravitakse mõlemat partnerit ja kontrollanalüüs ravi järgselt tuleb samuti teha nii naisel kui mehel. Krooniliseks muutunud ravimata jäänud klamüüdia võib anda liiteid munajuhade-munasarjade ümber ja olla lastetuse põhjuseks. Kui te ühe aasta jooksul ei rasestu, tuleb teha laparoskoopia, mille käigus saab hinnata liidete olemasolu ja munajuhade läbitavust.
dr. Seemen