rasedus ja neeruvaagna põletik 15.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Milliste riskidega pean ma arvestama kui soovin rasestuda, kuid mul on krooniline neeruvaagna põletik?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kroonilist neeruhaigust põdevatel patsientidel on soovitav rasedus ette planeerida.Üldlevinud arvamuse alusel ei soovitata rasestuda,kui seerumi kreatiniiniväärtused ületavad 175 miktomooli/L.Raseduseelne diastoolne rõhk peaks olema alla 90 mmHg.
Kroonilise neeruhaiguse ohtlikkust rasedusele hinnatakse kolme leiu alusel:neerufunktsioon,proteinuuria ja vererõhu tõus.