Hele veritsus ja beebipillid 30.07.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 18 aastane ning beebipille (Leverette) kasutanud umbes 3 kuud. Esimesed kaks pakki võtsin järjest ilma pausita ning kõrvalnähud puudusid. Teise paki lõpus võtsin nädal aega toimeaineta pille ning hakkasid ka päevad. Kolmandat pakki võttes hakkasin märkama roosakat-punakat veritsust, mida kunagi varem esinenud ei ole (leht oli siis poole peal). Lugesin, et määrimine võib olla ka pillidest tingitud kõrvalmõju, mis mõne kuu jooksul kaob, kuid selgusetuks jääb see, et esimest kahte pakki võttes sellist probleemi ei esinenud. Muid kaebusi ei ole ja enesetunne on hea, kuid peale vetsus käimist ehmatab päris tihti ära, kui paberil verd näen. Kas siin võib peituda mingi suurem probleem mis vajab ilmtingimata arsti juurde jooksmist või on see pigem pillidest tingitud kõrvalmõju? Tunnen ennast ebakindlalt, mida edasi teha?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Selline veritsus on pillidega seotud sage kõrvalmõju ja muretsemiseks ei näe põhjust. Jätkake pillide võtmist skeemi järgi. Veritsus/määrimine lõpeb hiljemalt järgmise kahe kuu jooksul.
Heade soovidega,
Katrin Seidelberg