Vahe veritsus 05.04.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

18.märts algas menstruatsioon, veritses 4 päeva. Kuna ole ka viimasel 2020 aastal hädas seenega ja tupekuivusega. siis 23.märtsil panin canesteni, canesteni kasutanud regulaarselt iga kahe nädala tagant. 25.märtsil hakkas määrima, paar päeva. Vahekorras olin 3.dal,(kasutan libestit), nüüd 4.aprillil hakkas uuesti määrima. Pesukaitse on õrnalt hele punane ja pühkimisega saab ka paber roosakaks. Alakõhus õrn "päevadealguse" valu. Vahe veritsusi on ka varem olnud. September 2020 tehtud suguhaiguste proovid, negatiivsed. Pap test korras. 1 keiser 2018 aasta.
Arstile saan alles mai alguses. Millest võib see määrimine tingitud olla?
Viimased neli kuud olen Logesti asemel Gesytil tarvitanud.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!

Kõige sagedamini tekib veritsus pillide foonil juhul, kui pilli võtmine on hilinenud või ununenud. Roosakat voolust võib tekkida ka vahekorra järgselt nii tupeseene kui tupekuivuse tõttu. Kui tupeseen kipub korduma, soovitan teha suukaudset ravi: 1 kapsel fluconazoli ( 150mg), mida saab retseptivabalt apteegist.
Juhul, kui veritsus ei kao või tugevneb, siis soovitan võtta pille järgnevalt: 2 pilli päevas kuni veritsus lõpeb, jätkates seejärel tavalise skeemi järgi, s.t. pille tuleb võtta 21 päeva ja seejärel 7 päeva paus.