Stomatiit,herpes vői millega tegu? 31.05.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Algas 4 päev tagasi, suu limaskestadel olid punased laigud. Edasi arenesid laigud valgeteks haavanditeks. Nüüdseks on terve suu turses, huuled paistes ja kurk valus. Keel on tulipunane ja väga valus nagu põleks. Nahaarst ei osanud midagi öelda ja lasin omal algatusel kirjutada herpese rohu(valtrex). Viimane nadal on esinenud 37,3 palavik. Lümfisõlm kaelal suurenenud. Eile tehtud vereproov mis oli korras. Hiv test negatiivne tehtud täna. Suguhaigused samuti negatiivsed. Herpese testi pole teinud. Olen kasutanud kamiztad geeli ning aftide geeli. Hakkasin võtma ad zoloft 50mg umbes 2 nadalat tagasi. Lisaks arginiini nadal tagasi.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Paistab, et tegemist on ägeda haigestumisega ja üsna tõenäoline võib olla herpeetiline stomatiit. Põhjuseks võib olla lihtherpesviirus (HSV) või tuulerõugeviirus (HZV). Viimase puhul peaks lööve suu limaskestal paigutuma ühepoolselt. Valtrexit soovitan kindlasti edasi võtta. Küsimus pigem selles, kas annus on kohane - nimelt HSV korral kasutatakse veidi madalamaid doose ja HZV korral kõrgemaid.
Kui paari päeva jooksul ei hakka sümptomid vähenema, soovitan uuesti arsti juurde pöörduda.
Lugupidamisega,
Kristi Abram