Mädased punnid näol 12.11.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Minul tekivad aegajalt (eriti viimastel aastatel) näole üksikud mädapunnid. Mõnel tekib kohe punni peale täpike ja saab mäda välja pigistada. Vahel aga tekib väga suur punn, niiet kogu näonahk nagu kisuks. Punn kipitab ja sügeleb. On selgelt näha, et suur kogus mäda on seal sees, aga välja ei tule. Muudkui pakitseb, kipitab ja suureneb. Olen muidugi üsna tihti nende punnide kallal ka, sest väga ebamugav tunne on. Kui lõpuks laguneb, siis jookseb mädast verd veel tükk aega. On näha, et kogu mäda ikkagi välja ei tulnud. Siis on aga peale kipitamise ja ebamugavustunde lisaks ka kole väljanägemine.
Teismelisena mul mädapunne praktiliselt ei olnudki. Kas see võib olla nüüd hiljem välja löönud või on põhjus mujal?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kirjelduse järgi võib Teil olla tegemist furunkuloosiga või tsüstilise aknega. Kuna sügavat nahapõletikku käsimüügivahenditega on raske ravida ja sügavad põletikulised sõlmed kipuvad jätma ka arme, oleks kindlasti vajalik uuesti arsti juurde pöörduda diagnoosi täpsustamiseks ja ravi määramiseks. Kardan, et sattusite eelmine kord lihtsalt sellisel ajal, kui probleem ei olnud piisavalt akuutne.
Lugupidamisega,
Kristi Abram