Ravim treclinac 28.03.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Umbes 5 aastat kirjutas arst mulle välja akne antibiootikumid(miskit r-tähe pealt algas). Akne kadus aga jäid üksikud armid - mõlemad põsel natukene. Nüüd hiljuti käisin nahaarsti juures, et äkki oleks nende armidega midagi ette võtta. Arst kirjutas mulle välja Treclinaci geeli. Pärast ravimi väljaostmist lugesin kasutusjuhendit ja ei leidnud ühtegi sõna selle kohta, et see raviks aknearme, vaid aknet ise.
Viimaste aastate jooksul on mul suu ümber tekkinud sooned ehk "naerukortsud". Arst ütles, et see on aknest tingitud ja neid ei saa ravida ning andis mulle proovida kreemi Avene Antirougeurs FORT, mida ma hiljem jälle uurisin ja on mõeldud punetuse vastu. Et siis kas Treclinac on aknearmide vastu õige ravim? Ning mida peaks ette võtma nende nö naerukortsudega, kardan et ajamöödudes need lähevad sügavamaks. Äkki oskate soovitada midagi?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Treclinac sisaldab ühe komponendina tretinoini ja teise komponendina antibiootikumi. Tretinoin muudab tõesti armid mõnevõrra siledamaks (päris ära kaotada neid loomulikult ei saa, aga siledamaks küll).
Tegelikult on apteegis olemas ka puhas tretinoini sisaldav kreem, mida võiksite lasta järgmisel korral välja kirjutada, sest Treclinacis sisalduv antibiootikum ei ole hetkel akne puudumise tõttu otseselt vajalik.
Mis puutub naerukortsudesse, siis tekivad need ikka hea tuju ja naermise tagajärjel. Ma arvan, et need pigem kaunistavad inimest.
Lugupidamisega,
Kristi Abram