Veri käe peal 19.02.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Küsimus järgmine, et märkasin käe peal väikest veretriipu, oli näha et see on verine, ehmatasin ära, et kust see veri tulla sai sest omast arust kuhugi terava asja vastu ei läinud. Küsimus selline, et kas see võib olla külmast tekkinud haavand käe peale, mis kergelt veritses või millest selline asi võis tekkida? Käed paistavad terved olevat. Olen selliste asjade suhtes kahjuks hästi tundlik.

Ette tänades,
patsient

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Te ei ole väga detailselt kirjeldanud, kas veretriip asub käsivarrel, labakäel või sõrmedel ning kui suur triip on, seetõttu mul on tekkepõhjuse kohta natuke raskem arvamust avaldada.
Lõhed võivad külmast tekkida küll, kui Te käsi külma eest ei kaitse ja nahk muutub hapramaks. Pigem aga arvan, et olete siiski kätt enesele märkamatult kriimustanud. Hiljemalt 2 nädala pärast peaks pindmised marrastused paranema.
Lugupidamisega,
Kristi Abram