orungal kapslid 28.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!See küsimus pole ehk õigesse kohta esitatud, aga igaks juhuks küsin.Nimelt on mul sõrme küüntel seenhaigus. Arst määras mulle orungal kapsleid.2 kapslit 2X päevas. Ostsin need siis ära, aga kapslid on nii suured et ma ei saa neid neelata. Mul on olnud kogu aeg probleeme suuremate tablettide neelamisega ka. Kas ei ole kuidagi teistmoodi võimalik neid võtta?Rohu kapsli seest välja võtta või on see ohtlik? Ei oska midagi teha. Oleksin väga tänulik kui oskaksite vastata.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Seenhaigust küüntel saab ravida ka mitmesuguste tablettidega, mis on oma suuruselt oluliselt väiksemad.
Farmaca Estica`s on öeldud, et Orungal`i peab optimaalse imendumise tagamiseks manustama pärast sööki ja et kapslid tuleb tervelt alla neelata.
Kui Te seda ei suuda, tuleks vahetada ravi, sest küüne seenhaiguse korral on ravikuur pikk ning kui ravimi manustamiseks ette nähtud soovitusi mitte järgida, siis võivad tekkida kõrvalnähud ja/või ei pruugu raviefekt olla piisav.