klamüüdia 23.11.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!Mõned kuud tagasi diagnoositi klamüüdia.Rohuks sain 20 tabl.doksütsükliini,ei aidanud.Järgmiseks Tarivid 20 tabl.Hädad tulid tagasi.Edasi Rovamycine 30 tabl.Selle ravimi võtmise ajal kadusid ära kõrvetav tunne kubeme piirkonnas,kuid kogu rohu võtmise ajal oli kipitus kusitis ja ots ka punane ja on ka praegu.Praegu läheb jälle doksütsükliin 40 tabl.Kahe viimase rohu vahet oli 2päeva ja midagi pole siiani paremaks läinud.Kas võib olla,et klamüüdiat ei ole enam ja põletik kusitis on antibiootikumidest ja kas võtta need rohud lõpuni?Enne viimaseid dosütsükliini tablette analüüsi ei ole tehtud.Asi on muutunud piinavaks.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Lugedes Teie kirja jääb mulje,et tegemist on urogenitaalse kandidoosiga, mis võib põhjustada kipitust ja sügelustunnet kusitis.Tuleks uuesti pöörduda arsti vastuvõtule,et teha täiendavad uuringud nii kandidoosi kui ka klamüdioosi esinemise suhtes.Kuna kandidoosi olemasolu saab hinnata ka kliinilise pildi järgi,samuti algmaterjali mikroskoopilise uuringu alusel(võtab aega 15-30 minutit),siis on vajadusel võimalik kohe sama visiidi ajal määrata ka vastav ravi.

On tõepoolest võimalik,et peale ravi doksütsükliiniga (kui Te pole saanud juurde uut nakkust) pole Teie puhul tegu enam urogenitaalse klamüdioosi,vaid hoopis kandidoosiga,mille teket on soodustanud antibiootikumude tarvitamine.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Klamüüdia

Tere, selline küsimus! Olen oma neiuga koos elanud juba 6 kuud! Kõik enne Ok, kuid nüüd selgus et naisel klamüüdia! Mina pole kuskil ringi tõmmanud , tema ka mitte! KAs antud asjale on selgitust?

Vastas dr Heli Raudsepp

Millise analüüsiga klamüüdia diagnoositi? Oli see veri või günekoloogilises toolis võetud proov?

Loe edasi

klamüüdia

Kas klamüüdia nakkab ka oraalseksi kaudu.

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Võimalik. Klamüdioosi leviku kohta oraalseksi ajal on teaduslikus kirjanduses väga vähe andmeid.

Loe edasi

trihhomonoos

Kas klamüüdia ja trihomonoosi raviks kasutatakse ühte ja sama antibiootikumi: doxy - m radiopharm?

Vastas dr Heli Raudsepp

Ei kasutata. Doxycyclin on klamüdioosi raviks.

Loe edasi

klamüüdia

Kas geneetiliselt tehtud emakakaela uuringu vastust klamüüdia kohta saab 100% usaldada või on ka selle analüüsi juures võimalik nn vale-tulemus?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Kas Te peate geneetilise uuringu all silmas molekulaarseid meetodeid?

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi