trihhomonoos 25.10.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Nädal tagasi leidis minu arst analüüside tulemusel väikese trihhom. pisiku. Tean, et see tahab ravimist mõlemal partneril. Kas meesterahvale võib sama rohtu (kui on suu kaudu manustatav, retsepti mul pole veel) omaalgatuslikult anda v peab ka tema kuhugi arsti juurde minema? Lugu suhteliselt komplitseeritud, sest mina olen vaba & vallaline, mees minust palju vanem & seni ikka korralik pereisa olnud. Kui kaua on sellise haiguse peiteaeg & kuidas see üldjuhul ravile allub? Mingeid erilisi tunnuseid pole mul olnud, aga paar kaitsmata vahekorda küll enne ülal mainitud meesterahvast.

Õnnetu 25 N

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Trihhomonoos on sugulisel teel leviv haigus,mistõttu peaks saama ravi mitte ainult Teie partner,vaid ka tema abikaasa.Arvan,et kui Teil juba on trihhomonoositekitaja leitud,siis Teie partner ja tema abikaasa peaksid igal juhul ravi saama, mistõttu oleks asjaosaliste mõtekas teha kontroll alles siis kui kõigil ravi tehtud.

Trihhomonoosi peiteaeg on 3-21 päeva,keskmiselt 7 päeva.Aga kuna 25-50% juhtudest esineb trihhomonoosi asümptomaatilist kandlust,siis on praktiliselt võimatu kindlaks teha kuna nakkus tõepoolest aset leidis.Seega on võimalik,et saite nakkuse enne kui alustasite intiimsuhteid oma praeguse partneriga.

Trihhomonoos allub suhteliselt hästi ravile,aga seda ainult siis kui ei toimu pidevat re-infektsiooni s.t. uut nakatumist.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

trihhomonoos

Kas trihhomonoosi korral on paaril keelatud ka oraalseks vöi käega teineteise rahuldamine?

Vastas dr Heli Raudsepp

Käega rahuldamine on lubatud.

Loe edasi

trihhomonoos

Kas klamüüdia ja trihomonoosi raviks kasutatakse ühte ja sama antibiootikumi: doxy - m radiopharm?

Vastas dr Heli Raudsepp

Ei kasutata. Doxycyclin on klamüdioosi raviks.

Loe edasi

trihhomonoos

Tere! Käisin hiljuti naistearsti juures rutiinsel kontrollil ja sain teada, et suguhaiguste teada saamiseks tehakse veel eraldi test. Kuna mul oli põlveliigestega probleeme, siis kontrolliti klamüüdia ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Trihhomonoosi jaoks on eraldi test.

Loe edasi

trihhomonoos

Kui pikk on trihhomonoosi peiteaeg? Kas selle haigusega vo~ib kaasneda va"ga intensiivne juuste va"ljalangemine? Milliste intiimkontaktide korral peale sugulise vahekorra vo~ib veel nakatuda trihhomonoosi?

Vastas dr Heli Raudsepp

Trihhomonoos on sugulisel teel leviv haigus. Peiteperiood on keskmiselt 7-10 päeva, kuid võib esineda pikemat ja lühemat peiteperioodi. Juuste väljalangemine ei kaasne trihhomonoosiga.

Loe edasi

trihhomonoos ja kondoom

Mu partneril diagnoositi aasta tagasi trihhomonoos (õigemini tema tollasel partneril), nad läbisid mõlemad ravi, mees järelkontrolli ei teinud.
Kui suur on tõenäosus, et ta on siiani trihhomonoosi ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Kondoomi kasutades Te ei nakatu. Kui olete mures, paluge, et partner annaks uuesti analüüsid.

Loe edasi

Trihhomonoos

Tere! Olen 37 a naine. 17 aastat tagasi avastati minu partneril gonorröa ja trihhomonoos, kuid minul ainult trihhomonoos. Olen põdenud veel bakteriaalset vaginoosi, klamüdioosi, kandidoosi. Nüüd aga selgus, ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Raske uskuda, et Teil esinev trihhomonoos on kestnud 17 aastat. Krooniline trihhomonoos ei pruugi alluda hästi ravile. Üldjuhul trihhomonoos tüsistusi ei anna ja Teie lastele ohtlik pole.

Loe edasi

Trihhomonoos

Kui tõenäoline on, et sain trihhomonoosi, kui laenasin tuttavalt ujumistrikood?
Mul on olnud vaid üks partner ja tema ei tunnistanud "ülekuulamisel" midagi üles. Enne mind on tal olnud üks partner, ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Trihhomonoos on sugulisel teel leviv haigus, mis üsna selgelt näitab ära selle haiguse leviku võimaluse.
Kui on välistatud infektsiooni saamise võimalus sugulisel teel, siis jääb üle arvata, et tegu ...

Loe edasi

trihhomonoos

kas on võimalik,et trihhomonoos avaldub alles peale klammüüdia ravi.Minu partneril avastati klamüüdia ,selle ravisime välja ,kordusanalüüsidel aga diagnoositi nüüd trihhominoos

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Alati on võimalik, et mõni analüüs osutub nö. valenegatiivseks. Mistõttu on täiesti võimalik, et esimesel korral ei õnnestunud trihhomonoosi avastada ja see haigus tuli välja alles peale klamüdioosi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi