vistrikute vastu 01.03.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tervist,

Apteegis on müügil firma walmark kõrvitsaseemneõli kapslid, mille juures on kirjas, et need aitavad ka akne vastu. Olen 26 aastane, käin iga kuu kosmeetiku juures, kuid ei saa kuidagi vistrikest lahti. Kas eelmainitud kapslitest võiks kasu olla? Või oskate soovitada mõnda muud looduslikkuvahendit?

Ette tänades, Viki

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Ma ei usu, et nimetatud kapslite või ka muude looduslike vahendite kasutamine haiguse välja raviks. Arvatavasi võib selline kuur akne kulgu veidi kergenadada. Kui põete aknet, mida kosmeetilised protseduurid ei leevenda, oleks õige arsti poole pöörduda, kes teile vastava ravikuuri välja kirjutab. Tänapäevased välispidised akneravivahendid on üsna efektiivsed.