Imelikud punakad triibud ja laigud kubeme piirkonnas 12.09.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mure selles, et kubeme piirkonda on hakanud tekkima nii umbes kuu aega tagasi vaikselt imelikud punakas-sinakas-lillakad laigud, just vasema reie peale. Mul on juba aastaid olnud mõlemal reiel suured laigud, mis on tõenäoliselt mingit sorti seenhaiguse osa? Et millest need on tingitud ja kuidas seda ravida? Või peab tingimata arsti juurde pöörduma?

Veel üks mure on selles, et selja peale ja rinna piirkonda on hakanud tekkima nn "vistrikud", kõige klassikalisemas mõttes. Samuti u kuu aega tagasi. Milles on asi?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Punakad ketendavad laigud võivad olla seenhaiguse osa (pildi järgi pole 100% kindlusega võimalik öelda, kuid on üpris tõenäoline). Õnneks saab seenevastaseid apteegis käsimüügist, niisiis küsige apteekrillt seenevastast kreemi.
Sinakas-lillakad laigud pildil meenutavad väga venitusarme. Need tekivad tavaliselt kas kehakaalu muutumise või kiire kasvamisega seoses (nt. naistel näiteks raseduse ajal kõhule), kui inimesel on selleks geneetiline eelsoodumus. Ära need reeglina ei kao, aga muutuvad ajapikku heledamaks.
Seljal olevate vistrikute osas soovitan aga pöörduda arsti vastuvõtule, sest kõik tõhusamad vistriikeravimid on saadaval ainult retsepti alusel.

Lugupidamisega,
Kristi Abram