sõlmed käel 12.11.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!Olen juba kevadest saadik mures mingite umbes millimeetriste punnikestega käel.Näitasin neid nahaarstile,ta arvas,et võib määrida vereurmarohuga.Seda suvel ka tegin,kuid tulu ei mingit.Sõlmekesed ei kao kuhugi.Olen otsinud kirjandust selle kohta ja ühest Annabella numbrist vist leidsin vastuse,et see on mingi salapärane pox-viirus ehk mollusk.Ainus ravi olevat punnide katkitegemine ja joodiga määrimine.Ka see niinimetatud ravi on mul tehtud-tulemuseks sain valutava käe ja sinised väga inetud armid.Nüüd külmutas nahaarst neid punne lämmastikuga,praegu see koht mädaneb ja määrin seda taruvaigusalviga.Mu kannatus on juba katkemas.Kas tõesti on 21.sajandil ainus raviviis giljotiin??? Teie abile lootma jäädes Ell.Tulen heameelega Teie vasttuvõtule.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kõige tõhusam on molluski sisu eemaldamine. Kui teile on just tehtud lämmastikravi, tuleks ära oodata paranemine. Enne ei saa midagi teha, kui muidugi ongi vaja enam teha. Kui soovite veel infot, helistage 05074411.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Must täpp käel

Käel on juba pikemat aega olnud must täpp. Lisasin ka pildi. On aimu millega võib tegu olla?
Täpselt ei mäleta, aga on olnud mitmed aastad. Alguses oli pisike täpp, aga ajapikku on suuremaks läinud ...

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Foto järgi sarnaneb moodustis kõige enam hemangioomiga (veresoontest tekkinud nahamoodustis). Kõne alla võib tulla ka sinineevus (sünnimärk, milles pigment asetseb tavalisest sügavamal ja tundub ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi