palun infot 03.11.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

LP. dr. Raudsepp

Ehk on Teil võimalik järgneva jutu põhjal mõningast abi osutada.
Olen 32 aastane naine. Umbes 5-6 aastat tagasi oli mul mingi nahahaigus (kahjuks ei mäleta enam täpset diagnoosi), mille kohta arst ütles, et esineb vaid kord elus. Nädal tagasi tekkisid mittemillegist samasugused punased laigud kõhule, rinnale. Kas on võimalik, et seesama haigus kordub? Kas see võib mööduda ilma ravita või lihtsalt mingi käsimüügi ravimi abiga?

Tänan.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Teid nägemata ei saa ma kahjuks midagi öelda. Ütlen vaid seda, et nahalööbed võivad tunduda sarnased olevat, ehkki tegu võib olla hoopis teise haigusega. Selleks ongi vajalik nahaarsti treenitud silm, et diagnoos panna.