Eesnahk pealtpoolt on põletikuline ja valuline (koos pildiga) 24.10.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Umbes 6 päeva tagasi tekkinud selline valu peenise juurde, peamiselt sümptomid on peenise pea pealsel nahal, pealmise eesnaha ümbrus on punane ja tavalisest paksem. Pissida valus ei ole, lihtsalt selline tundeline, punetust sees ei tundu olevat. Küsimus: Circa 2 nädalat aega veetsin aega kellegiga kellega suguakti ei toimunud, kaasa arvatud oraalseksi, ainukene asi mis oli, oli handjob. Siis oli mul veel partner circa 3 nädalat tagasi, kellel oli endal seen, talle kirjutati ravimid ja sai OK, temal muid partnereid ei ole. Kas on võimalik, et ma püüdsin esimeselt kinni mingi suguhaiguse lihtsalt läbi HJ? või on võimalik, et endisel partneril seen võib mulle tekitada seda?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Minu arust oleks oluline oma probleem lahendada, mitte juurelda selle üle, kus see pärit on. Siin veel palju muid võimalusi: hügieen, stress, ravimid. Meestekliinikus teeme sellisel juhul esmasjoa kuse analüüsi. Kui seal põletik, siis peaks tõesti ka suguhaiguste uuringud lisama.