5 aastase poisi kitsas eesnahk 26.04.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Lapsel on eesnahk kitsas ja pissides tekib eesnaha alla suur paun ja piss purskab ootamatus suunas. Talveperioodil oli ka aeg ajalt periooditi noku punane ja valulik ning tõenäoliselt on ka aegajalt põletikuline. Mingitel perioodidel on lapsel vajadus pissida väga tihti, ca 20minuti järel, siis oli pissi kogus arvestatav, mitte "tilgutamine".

Kas olukorda aitaks lahendada vaid kirurgi pakutud eesnaha eemaldamine või dorsalis incisio?
Eriti selles valguses et lapse eesnahk ei liigu üldse ning auk pissimiseks on väga väike.

Kas võib juhtuda, et eesnaha avaus mingil hetkel ise suureneb ja eesnahk ümber suguti lõtvub?

Kui lapsel endal muret pissimine ei tekita ja kirurgiliselt ei sekku, kuidas hilisemas elus lapsel seksuaalelu mõttes olema hakkab?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Antud kirjelduse alusel soovitan usaldada raviarsti! Muus osas saaksin vastata ainult peale läbivaatust.