Neerud või eesnäärme või muu probleem? 12.10.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Lühidalt: Enne ei saa vedama, siis ei saa pidama.
Ja surve üsna vilets ja vetsus käimine liiga tihti.On juba päris pikalt olnud probleem, mitu aastat, vahel rohkem vahel vähem.Põhiliselt on kaks probleemi.
1. Probleem tekib "kusel käimisega". Tekib kusehäda, lähed ja seisad ja "ootad" ei saa vedama??? Lõpuks siis saad jooksma ja asja tehtud, aga tuleb kindlasti paberiga jääk tilgad ära kuivatada.
2. Käid nr.2 hädal ära (koos kusehädaga), tõused püsti ja tunned, et endiselt on kusehäda. Lahendad siis selle "sortsu" ära, siis on klaar.
Küsimus ongi: Kas ja kuhu peaks pöörduma? Millise "organiga" sellised hädad on seotud?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kusemishäired on enamasti seotud põie, eesnäärme, vaagnapõhja lihaste ja kusiti haigustega. Kusevoolu kiiruse uuring aitab probleemset organit täpsustada. Põletikud saab välistada esmasjoa kuse analüüsi ja eesäärme massaazi järgse uriini uuringuga. Vaagnaorganite ultraheliuuring töpsustab kahjustuse olemust. Tulge meestearsti vastuvõtule.