Seletamatu probleem 07.08.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Püüan seletada probleemi.
Mul on mitu korda ravitud eesnäärme põletiku.
Kuid nüüd on asi tagasi tulnud,kuid enam ei saa aru kas probleem on enam see või muu.
Ühesõnaga.
Urineerimine on ebameeldiv,mitte valulik,verd ei ole.
Paksema häda tegemine sama nagu ebameeldiv,aga mitte valulik.Alakehas valusid ei ole,kuid tähendan valusid jalgades,taldes rohkem.Liigub alakehas.Vb on see need seotud,vb mitte.
Olen leidnud korra vähest verd spermas ja see on ainult korra.
Mul on alles vastuvõtt meestearstile oktoobris ja kas ma saan ise midagi ära teha,või siis lihtsalt tuleb ära kannatada.

Ma ei osanud kellegi käest küsida ja vabandust ,kui küsimus oli segane.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Valud jalgades on eesnäärmemuredega enamasti vaid kaude seotud. Siin võib olla tegemist vaagna valusündroomiga, kus peamine tegur närviärritused. Mina alustaksin eesnäärme seisundi hindamisejs, kindlasti peaks olema tehtud eesnäärmesekreedi uuring. Kui see pool korras, siis saab meestekliinikus edasi aidata vaagna muredele spetsialiseerunud füsioterapeut. Ise saab kuulata oma keha. Teha neid asju, mis seisundit leevendavad ja vältida ärritavaid tegureid.