VASTIK HAIS 25.02.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
On kindel partner olnud üle 10 a.olnud.Nüüd olin vahekorras teise ,uue mehega.Kohe tundsin ,et sel uuel mehel on halb lõhn suguelundil.Sain siis endale bakeriaalse vaginoosi.Sain ravitud.Peale seda uus vahekord ja sama lugu taas,hais,vaginoos.Taas ravitud.Järgnevate vahekordade järel on ainult hais jäänud,enam diagnoosiga ei ole mingit bakteriaalset kõrvalekallet.Sellel mehel on elukaaslane,kellel oli vaginoos ja sealt ss minuni jõudis arvan.Ka see naine sai ravi.Aga miks siis see hais ikka on?Ja olen tundnud lisaks suguelundide haisule ka ,et terve keha nagu haiseks.Ja ka nüüd mina tunnen endal seda haisu kehal :(Olen juba üle 2 aasta sellega maadelnud,arste külastanud.Nii kui arst kuuleb ,et oli kaks korda vaginoosi ravitud,siis nagu ühest suust ...sellises vanuses ..normaalne ,ph tase langeb... jne ,kasutame käsimüügist seda ja toda ,no ? Käsimüügist kõik võimaliku läbi proovinud.Kas meest saab ka kuidagi põhjalikumalt uurida.Või millised variandid on?Või ei sobi selliselt meie "bakterid"kolme vahel?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Iga inimene tuleb seks-suhtesse oma unikaalse mikroobse kooslusega. Aja jooksusl, kui suhe kestab, toimub teatud tasakaalupunkti fikseerumine. Teise pooluse probleemist võivad meestel põhjustada sisemised põletikud eesnäärmes või seemnepõiekestes.
Antud juhul ma ei tea kus ja kui põhjalikult meest uuritud on. Selleks et siin lõppvastust anda peab heal tehnoloogilisel tasemel olema tehtud nii sperma kui ka eesnäärme sekreedi uuringud +mikroobide külvid.
Ülikooli Kliinikumi meestekliinikus on nendeks uuringuteks parimal tasemel kompetents ja tehnoloogiline võimekus.