Probleemid kondoomi kasutades erektsiooni säilitamisel 22.01.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Olen viimased poolteist kuud proovinud partneriga edutult kondoomi kasutades vahekorda astuda, kuid iga kord on erektsioon pärast kondoomi pealepanekut kadunud ning ei jõua täielikult taastada.

Terviseprobleem see vist olla ei saa, sest ilma kondoomita töötab kõik ilusti nii eelmängu ajal kui ka üks kord, mil proovisime ilma, kuid ei pea seda püsivaks lahenduseks. Samuti oleme proovinud erinevaid kondoome ning olen ka iseseisvalt edukalt hakkama saanud, nii et otseselt mingi konkreetse kondoomi süü ka olla ei saa.

Võibolla mõjutab negatiivselt vaimne surve või stress, nii et mõtlesin proovida esialgu Viagrat või mõnda sellelaadset toodet ning ehk pärast seda vabaneks ka oletatav vaimne blokk. Siit ka küsimus, et kas retsepti saamiseks peaksin perearsti juurde pöörduma või mis selleks teha tuleb?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

20% noortel meestel on seksuaalelu alguses sarnaseid muresid. Psühholoogiline tundlikkus peamiseks põhjuseks.
Antud juhul oleks minu esimeseks soovituseks, et andke initsiatiiv ajutiselt partnerile. Nii, et tema otsustab, millal on õige aeg eelmängult vahekorrale üle minekuks ja paneb siis ise ka kondoomi peale ja esimestel kordadel oleks vist soovitav ka naine peale asend. Enamasti piisab paarist õnnestunud vahekorrast ja see mure on kadunud.
Kui siiski kiiret lahendust ei tule, tulge meestekliinikus noorte nõustamise vastuvõtule. Siis mõtleme edasi.