eenaha põletik? 06.04.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

minu neiul on korduvalt olnud tupepõletik (bakteriaalne vaginoos ja tupeseen). ka minul on aegajalt punased täpikesed tulnud. viimati saime ravi koos -diflucani tabletid. nüüd seksime kondoomiga. aga kuigi peale vahekorda mul täppe enam ei tule - koorub mul nahk peeniselt maha. öeldakse et siis on tegemist eesnaha põletikuga. aja teie juurde sain alles 26. aprilliks - mida seni teha? kas on võimalik, et see iseenesest paraneb?või läheb asi hullemaks? kaua kondoomi peab kasutama? kas neiu günekoloog ei saa midagi välja kirjutada?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui teie poolsed probleemid püsivad ka preservatiivi kasutades, siis peab ka teie sugutraktis põletikukolle olema. Kindlasti peaks tegema uuringud eesnäärme põletiku suhtes. Selle haiguse optimaalse käsitlusskeemi leiate portaali sektsioonis Tasub teada / Kiiruuringud meestele. Vastuvõtu aeg sõltub valitud kliinikust. Alati saate esmaseks raviks pöörduda oma perearsti poole. Aitab ka adekvaatne hügieen, millisel teemal olen varem korduvalt vastanud.
Edu soovides
Margus Punab