Uriiniproovi tulemused 17.09.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Käisin meestearsti juures oma kondüloomidega esimest korda 18-19 aastaselt, siis sain ravimiks Warteci ning kondüloomid kadusid ära. Tagasi hakkasid nad tulema 20aastaselt umbes, kuid enam mitte nii suures mahus, vaid 3 üksikut kondüloomi, mis lähevad suuremaks väga aeglaselt (võrreldes selle ajaga kui esmakordselt tekkisid). Käisin siin eelmise aasta lõpus arsti juures, kus kirjutati jälle Wartecit, Wartec nagu mõjus, et kadusid põhimõtteliselt ära, aga ikka tulid tagasi. Uriiniproovi vastuse sain sellise: Teie uriiniproovis (13.12.12) põletikku ei leitud, kuid Ureaplasma urealyticum on positiivne(+), kas nimetatud haigusetekitaja vajab ravi või mitte, otsustab meestearst. "

Mis asi see on, et võibolla arst arvab, et ei vaja ravi?
Kas peale Warteci on veel muidu võimalusi kondüloomide raviks? Kui ei, siis kas saaksite kirjutada minu nimele uue retsepti, sest plastikpulgad, mis antud ravimil kaasas, on otsas.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kondüloome põhjustav HPV viirus on sugulisel teel leviv haigus - seega võib tegemist olla nii teie organismis püsiva viiruse kui ka seksuaalkontaktis partnerilt saadud uue nakkusega. Seetõttu soovitan alati kontrollida ka partnerit. Ureplasmad vajavad ravi siis, kui tekitavad sugutraktis põletikku. Selleks soovitan ma oma patsientidele teha nendel juhtudel ka sperma analüüsi põletikule. Arvestades teie juhtu, siis kindlasti kontroll sisemiste põletike suhtes (sperma test) ja soovitaksin kohe ka mikroobi ravi läbi teha. Pulga asemel võite kasutada tikku. Ravim ei lahtu.