klamüüdia tüsistused 30.10.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

Nimelt ilmnesid minul uue tüdrukuga koos olles ebamugavustunne alakehas, kerge valu munandites ja valge eritis peenisest. Läksin kohe Hiiule kontrolli. Diagnoositi klamüüdia ning ma läbisin kümne päevase kuuri (Doxy M oli vist ravimi nimi) Peale kuuri on veel kahtlused ja vaevused, mis peaksin tegema?Panin end loomulikult kirja ka järgnevale visiidile ja ka meeste arsti juurde. Kardan, et minul on olnud nakkus peidus poolteist aastat. Samas pole ma eelnevalt midagi kahelnud ega kahtlustavat leidnud. Pelgan just tüsistusi. Hetkel annavad tunda liigesed ja väsimus. Kas peaksin omalt poolt veel midagi tegema või kuhugi pöörduma?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui klamüüdia tõesti nii pikalt kehas püsinud, siis on suur oht, et välja on kujunenud juba märksa keerulisem haigus - eesnäärme põletik. Siiski peaks uuringuid alustama klamüüdia ravijärgse kontrolliga. Kas testiti ka teisi sugulisel teel levivaid mikroobe nagu ureaplasmad ja mükoplasmad? Kui need kõik korras, siis tuleks teha eesnäärmepõletikku kontrollivad analüüsid, kas sperma analüüs või eesnäärme sekreedi uuring. Enne uuringutulemusi mingit tarka nõu anda ei saa.
Edu soovides
Margus Punab