eesnääre 15.10.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 38 aastane. Mõned aastad tagasi hakkas valu tegema eesnääre.Valu oli tsükliline ning tihe urineerimine on käinud asja juurde kogu aeg. Umbes aasta tagasi on katsutud eesnääret ja midagi hullu pole leitud - arvati et ka vanus on tõsiste järelduste tegemiseks liiga noor veel. Mõned nädalad tagasi on valud tugevnenud , siirded sääre siseküljele ja selga( nimme piirkonda) , öösiti peab vähemalt 3-4 korda käima WC -s - ka päeval on pidev urineerimise vajadus ,kuid suurt midagi ei tule. Alati tuleb mingi lõpp püksi ,mis teeb elu suht ebamugavaks. Urineerimine ega ka seemnepurse ise ei ole valulikud.Hetkel on tehtud uuesti vereproov ning uriinianalüüs mille vastuseid veel ei tea. Aeg on pandud ka ultrahelile ,kuid sinna on veel aega. Kuna alles aasta tagasi väidetavalt ei leitud midagi ning kasvajalised haigused eesnäärmel kulgevad pikema perioodi jooksul ning õigeaegne sekkumine tagab väidetavalt eduka ravi - siis kas võin loota et tegemist ei ole minu jaoks kõige kurvema diagnoosiga?
Aastaid ei olen olnud üsna kehva unega aga viimased nädalad olen maganud pidevalt ja väsimus on tuntav.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kasvajat kartma ei pea. Vanus lihtsalt liiga väike ja vaevused kindlalt iseloomulikud eesnäärmepõletikule. Vere ja uriiniproovi, ega ka ultraheliuuringu alusel eesnäärmepõletikku diagnoosida ei saa. Soovitan tulla uuringutele meestekliinikusse. Uurige ka minu varasemaid rohkeid vastuseid samal teemal.