HPV 17.01.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
olen 23a. naine, kellel diagnoositud papilloomviirus serotüübiga 33.
Mul on esinenud kondüloomid, mida olen ravinud nii krüoteraapiaga kui lahusega.
Olen mures oma partneri pärast: 2 kuu pärast peale minuga vahekorras olemist algas tal anaalpiirkonna sügelemine ning 4 kuu pärast ilmusid sugutile kondüloomid. Esialgu eemaldatud kirurgiliselt, mingi aja pärast aga tulid tagasi ja hetkel jätkab ravi krüoteraapiaga. Murelikuks teeb aga anaalpiirkonna sügelemine (kestnud juba aasta aega, visuaalselt midagi pole leitud), mis arstide väitel HPV nakkusest tingitud on. Olen lugenud, et HPV võib olla riskifaktoriks peenise ja päraku vähi tekkimiseks,siis kas oleks näidustatud biopsia anaalpiirkonnast, et välistada pahaloomulisust? Kuidas oleks võimalik sügelemisest üldse vabaneda?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

HPV ja meeste vähkide seos on seni õnneks vaid spekulatsioonide tasandil. HPV võib tekitada ka tupe põletikku ja kaasneda võib ka üldisem mikroobide tasakaalu häire. See omakorda võib põhjustada ka mehe suguelundite ja päraku piirkorra ärritust. Kondüloomide puhul soovitan esimese valikuna kasutada spets ravimeid mitte kirurgiat. Probleemide püsimine viitab, et ilmselt pole suudetud teil mõlemal sugutarkti mikroobide kooslust korda saada. Seega soovitaksin teil mõlemal teha veelkord läbi kompleksed põletike ja mikroobide uuringud, mis mehel sisaldavad ka sperma analüüsi põletiku suhtes ja sperma külvi.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

hpv

...kuidas HPV nakkub isegi kondoomi kasutades?Olen ise mees ja kuidas HPV mulle mõjub, millised on riskid, mida seksuaalelu puhul jälgida/vältida?Pole veel partneriga(hpv-ga) kondoomita olnud, kas pean ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kondoomi püsiv kasutamine kaitseb suguhaiguste eest 70% ulatuses. HPV on niivõrd laialt levinud ja suhteliselt süütu viirus, et sellepärast ei pea küll oma püsipartneriga preservatiivi kasutamise juurde ...

Loe edasi

HPV viirus

Tere!

Kas on võimalik, et mesterahval võib olla HPV viirus (või olla selle viirusekandja) 6 aastat. Lisaks veel, et seksuaalvahekorras on oldud vaid ühe partneriga.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Mees võib olla HPV viiruse kandja.
Edu
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: