HPV 17.01.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
olen 23a. naine, kellel diagnoositud papilloomviirus serotüübiga 33.
Mul on esinenud kondüloomid, mida olen ravinud nii krüoteraapiaga kui lahusega.
Olen mures oma partneri pärast: 2 kuu pärast peale minuga vahekorras olemist algas tal anaalpiirkonna sügelemine ning 4 kuu pärast ilmusid sugutile kondüloomid. Esialgu eemaldatud kirurgiliselt, mingi aja pärast aga tulid tagasi ja hetkel jätkab ravi krüoteraapiaga. Murelikuks teeb aga anaalpiirkonna sügelemine (kestnud juba aasta aega, visuaalselt midagi pole leitud), mis arstide väitel HPV nakkusest tingitud on. Olen lugenud, et HPV võib olla riskifaktoriks peenise ja päraku vähi tekkimiseks,siis kas oleks näidustatud biopsia anaalpiirkonnast, et välistada pahaloomulisust? Kuidas oleks võimalik sügelemisest üldse vabaneda?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

HPV ja meeste vähkide seos on seni õnneks vaid spekulatsioonide tasandil. HPV võib tekitada ka tupe põletikku ja kaasneda võib ka üldisem mikroobide tasakaalu häire. See omakorda võib põhjustada ka mehe suguelundite ja päraku piirkorra ärritust. Kondüloomide puhul soovitan esimese valikuna kasutada spets ravimeid mitte kirurgiat. Probleemide püsimine viitab, et ilmselt pole suudetud teil mõlemal sugutarkti mikroobide kooslust korda saada. Seega soovitaksin teil mõlemal teha veelkord läbi kompleksed põletike ja mikroobide uuringud, mis mehel sisaldavad ka sperma analüüsi põletiku suhtes ja sperma külvi.
Edu soovides
Margus Punab