Vasektoomia? 09.09.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Ma olen 32 aastane ja sünnitanud juba 3 last. Mu elukaaslane enam lapsi ei soovi. Praegu neelan antibeebipille, mis tekitavad mul stressi ja libiido langust. Suguelu pole minu seisukohast normaalne- erutusseisundit tihti ei saavuta ja rahuldusest ei maksa rääkidagi. Samas see igapäevane paaniline tableti meelespidamine. Spiraali mu organism aga omaks ei võta. Olen uurinud steriliseerimise võimalust, aga kuulsin et seda tehakse narkoosi all. Samas olen kuulnud et meestel on samane operatsioon palju lihtsam kui naistel. Olen oma mehega sel teemal püüdnud rääkida, aga kuna minu teadmised vasektoomia kohta on lünklikud, ei oska ma teda selle vajalikkuses kuidagi veenda. Sellest, et mina üksi pean nägema selle niinimetatud "sugueluga" seotud vaeva ja valu ilma mingi rõõmu ja rahulduseta, tema veenmiseks nähtavasti ei piisa. Oskate Te mulle ilusti lahti seletada selle protseduuri olemuse ja tagajärjed? Ehk suudan siis minagi need teadmised oma partnerini viia.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ei hakka siin juba kirjutatut üle kordama. Vaadake palun Tasub teada sektsioonist kontraseptsiooni alalõiku. Seal on sees ka ülevaade vasektoomiast. Printige välja ja arutage kogu probleemipundart kindlasti koos mehega. Püsiva kontratseptsioonimeetodi otsus saab olla vaid teie ühine otsus.
Edu soovides
Margus Punab