12a lapsel esineb igapäevaselt kontrollimatud värinad. 28.11.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

12a tüdrukul esineb igapäevaselt 1-3 korda päevas kontrollimatud värinad,mis siis läbivad näiteks kogu keha,pead,erinevaid jäsemeid.
Mina lapsevanemana panin seda tähele alles kuskil 2 nädalat tagasi,aga lapse väitel hakkasid need umbes 1,5 aastat tagasi 4. klassi lõpus. Algul olevat olnud harvemini,aga nüüd on juba igapäevaselt. Perearsti juures sai käidud,kirjutas saatekirja,aga laste neuroloogi aja sain alles järgnuse aasta jaanuari algusesse. Tegime vereanalüüsi ja tulemused on pildil näha. Perearst kahtlustas mingisugust sorti epilepsiat. Minu suguvõsas seda esinenud pole,aga abikaasa esimesel tütrel oli,rohkem suguvõsades meil teadaolevaid epilepsia juhtumeid ei ole teada.Minu arusaamise järgi on vereanalüüsis mõned näitajad paigast ära ja need värinad lapsel just normaalsed pole.Mida soovitate teha?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
arvan, et peaksite kindlasti lasteneuroloogi vastuvõtule pöörduma.Kui probleem on kestnud 1,5a, siis võib veel 1 kuu oodata, et selgitada, millega on tegemist.
Edu Teile!
Parimat
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Värinad lapsel rinnaga toitmise ajal

Tere.

Kui minu poeg sai 4,5 kuuseks panin tähele, et tal tekkisid värinad söömise ajal, kui ta oli just unne suikunud. Neid värina hooge esineb aeg ajalt ikka siis, kui parajasti rinda imeb ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Tõenäoliselt on tegemist loomulike imemis-ja unevärinatega, kuid probleemi täpsemaks selgitamiseks soovitan pöörduda lasteneuroloogi poole.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
Loe edasi

Beebil käte ja alahuule värin

3-nädalasel beebil värisevad käed, kui vahetan mähkut, nagu ta kardaks midagi, ja alahuul ka väriseb vahel, kas see on normaalne?

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Värinaid kätes või jalgades ja lõuas esineb beebidel väga sageli. Kui värinad kaovad 4.elukuuks ning on püsiva vähenemistendentsiga, võib neid lugeda normaalseks.
Lugupidamisega,
Loe edasi

Lõua väristamine nutu ajal

Tere!

Umbes nädal aega on lapsel suurema nutu ajal kaasnenud lõua väristamine. Laps 1,5aastane.

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Arvan, et tegemist ei ole tervise probleemiga. Suure nutu ajal emotsionaalsetel inimestel tekivad värinad mitmel pool.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi