12a lapsel esineb igapäevaselt kontrollimatud värinad. 28.11.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

12a tüdrukul esineb igapäevaselt 1-3 korda päevas kontrollimatud värinad,mis siis läbivad näiteks kogu keha,pead,erinevaid jäsemeid.
Mina lapsevanemana panin seda tähele alles kuskil 2 nädalat tagasi,aga lapse väitel hakkasid need umbes 1,5 aastat tagasi 4. klassi lõpus. Algul olevat olnud harvemini,aga nüüd on juba igapäevaselt. Perearsti juures sai käidud,kirjutas saatekirja,aga laste neuroloogi aja sain alles järgnuse aasta jaanuari algusesse. Tegime vereanalüüsi ja tulemused on pildil näha. Perearst kahtlustas mingisugust sorti epilepsiat. Minu suguvõsas seda esinenud pole,aga abikaasa esimesel tütrel oli,rohkem suguvõsades meil teadaolevaid epilepsia juhtumeid ei ole teada.Minu arusaamise järgi on vereanalüüsis mõned näitajad paigast ära ja need värinad lapsel just normaalsed pole.Mida soovitate teha?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
arvan, et peaksite kindlasti lasteneuroloogi vastuvõtule pöörduma.Kui probleem on kestnud 1,5a, siis võib veel 1 kuu oodata, et selgitada, millega on tegemist.
Edu Teile!
Parimat
Anu Sööt