Laps liigutab tahtmatult pead. 20.06.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Laps liigutab pead edasi tagasi,justkui tahtmatult. Lisasin sellest ka video. Esimest korda märkasime seda liigutust paar päeva tagasi. Liigutused on toimunud ühe korra peale pikemast lõuna unest ärkamist ja konkreetne pikim toimunud episood videost koos 3 väiksemaga õhtul kui laps võis olla väsinum. Olulist muutust lapse energilisuses pole.Nädal tagasi nägime esimest korda ka grimassi, mis meenutas krampliku naeratust,suu nurgad allapoole,alumised hambad paljastusid,tundus et laps teeb nalja,tuju oli hea.Grimass kestab vaid murdosa sekundi. Magab normaalselt. Sööb normaalselt. Areng igati eakohane.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
video kahjuks ei avane, mistõttu täpset vastust ei saa anda. Kuna peaga liigutused on tekkinud nüüd, ning arvate et vastutahtelised ning ühel päeval ka omapärane grimass, siis soovitan laste neuroloogi konsultatsioonile minna.
Lugupidamisega
Anu Sööt