Poisi äkkviha ja agressiivsus 16.03.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Esimeses klassis õppiv poiss muutus pärast kahte kuud koolis käitumiselt agressiivseks põhjendusega, et teda narritakse ja et õpetaja ei uskuvat teda. Samas ärritub ta, kui keegi tema suunas näpuga näitab . Õppimisega tal raskusi pole, kuid tundub, et ta on järeleandmatu oma soovides, kui ei saa, mida nõuab, hakkab röökima, käte ja jalgadega lööma, aru andmata ,keda ta lööb. Vihahood ei möödu kiiresti, oma halba käitumist ei tunnista. Hiljem teeb näo nagu mida poleks olnudki.
Rajaleidjasse saab alles aprilli lõpus, kuid seni on see ikka küsimuseks-kas on tegemist raske iseloomu , psüühilise või neuroloogilise probleemiga? Täiesti nõutu olek, Kuhu pöörduda, et kiiremas korras sada vastust tekkinud probleemile või vajadusel ravi, sest kõikjal on vastuvõttudele järjekorrad väga pikad.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh küsimast!
Pikaajalisele probleemile ei ole kiiret lahendust. Arvan, et tegemist on pigem nn. raske iseloomuga ning laps vajab eeskätt psühholoogi abi.
Lugupidamisega
Anu Sööt