Lapsega hüppamine 14.12.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Küsimus selline, kas 1,5 aastase lapsega võib joosta süles, üles visata ja koos hüpata, ega see kahjusta tema pead. Üks päev ka lollitasime ja tundsin, et võib olla tegi pea liiga äkilise üles alla liigutuse. Laps käitub tavapäraselt ja on rõõmsameelne :) ma arvan, et mõtlen ise üle, kuna esimene laps.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Kõik on hästi kui jälgite, et liiga ülemeelikuks ei lähe. On juhtunud, et laps visatakse peaga vastu lage või lampi .
Soovitan oma rõõmu lapse üle veidi tagasihoidlikumalt väljendada. Mängige palli, peitust, laduge koos midagi klotsidest jne. Järsud, kiired liigutused pole selles vanuses OK.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Võbelevad silmad

Lapsel esineb sünnist saadik omapärane silmade ülevalt alla korduv liigutamine. Alguses oli seda rohkem, hetkel peaaegu ei olegi enam, ent mõnikord peale rohkeid läbielamusi ilmneb hetkeks vähesel kujul ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Teie kirjast järeldan, et Teie last on uuritud ja uuritakse põhjalikult. Usaldage oma arste!
Lugupidamisega,
Anu Sööt

Loe edasi

tasakaaluhäire

Tütar on 1 aasta 9 kuud vana. Väga aktiivne. Olen teinud temaga erinevaid harjutusi: tagurpidi kõndimine, varvastel kõndimine, hüppamine kohapeal ja keerutamine. On loomulik, et pärast keerutamist kipub ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Arvan, et tegemist oli liikumisest tingitud sisekõrva ärrituse tagajärjel tekkinud reaktsiooniga. Kui selline asi kordub, siis soovitan pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi