Lapsega hüppamine 14.12.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Küsimus selline, kas 1,5 aastase lapsega võib joosta süles, üles visata ja koos hüpata, ega see kahjusta tema pead. Üks päev ka lollitasime ja tundsin, et võib olla tegi pea liiga äkilise üles alla liigutuse. Laps käitub tavapäraselt ja on rõõmsameelne :) ma arvan, et mõtlen ise üle, kuna esimene laps.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Kõik on hästi kui jälgite, et liiga ülemeelikuks ei lähe. On juhtunud, et laps visatakse peaga vastu lage või lampi .
Soovitan oma rõõmu lapse üle veidi tagasihoidlikumalt väljendada. Mängige palli, peitust, laduge koos midagi klotsidest jne. Järsud, kiired liigutused pole selles vanuses OK.
Lugupidamisega
Anu Sööt