Ärgates laps kergelt "tudiseb" 26.05.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Kui laps päevaunedest ärkab ning on justkui natuke uneuimane, siis paljudel juhtudel ärkab nutuga ning on justkui natukene ärritunud. Samuti on minuti kahe jooksul (pole mõõtnud ajaliselt aga ca minut ehk) selline kerge tudin/värin - kätes ning ka pea justkui on natuke vedel. Küllaltki raske kirjeldada, kuna ta justkui ei värise tugevalt vaid sellised hästi kerge värin või pigem siis tudisemine on kehas sees.
Ei ole peale igat ärkamist aga paljudel juhtudel.

Kas peaks muretsema või pigem normaalne nii väikeste laste puhul?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast. Arvan, et tegemist on normaalsete liigutustega.
Lugupidamisega
Anu Sööt