Lapse nutt 01.01.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Minu laps on 2 kuune. Käisime toidutagasiheite pärast paar nädalat tagasi arsti juures ning seal arvati, et uuringuid pole vaja. Minu beebi on alati olnud rahulik ja rõõmsameelne. Saime 30. detaember Rota vaktsiini ning paar tundi peale seda hakkas beebi röökima lohutamatult 3 tundi jutti. Pidime kutsuma kiirabi ja kiirabi viis meid Tartu. Laps rahunes tee peal maha ja koha peal arst arvad, et uuringuid pole vaja, et gaasidest. Nüüd on laps siiani selline rahutu ja nutab. 31. detaembril hakkas jälle lohutamatu nutt samamoodi õhtul. Rinda pakkudes karjub rinna otsas edasi, kuid ajaliselt peaks olema kõht tühi (3 tundi vahe). Täna 1. jaanuar nuttis lohutamatult lõunal ja jälle sõi väga vähe. Vankris rahunes maha. Nüüd 1. jaanuari õhtul hakkasin süüa pakkuma ja laps hakkas uuesti hüsteeriliselt nutma. Eelmisest söömisest 3 tundi möödas. Proovin teda krooksutada, kuid süles ärritub laps veel rohkem. Laps rahunes ainult autos. Mis võib olla põhjuseks? Olen väga mures ja ei oska oma last aidata. Samuti kardan, et ta jääb nälga. Siiamaani kn kaal tõusnud hästi. Kakasime peale Rota vaktsiini samal päeval, kuid nüüd pole 2 päeva kakanud. Seda on enne ka juhtunud, et ei kaka 3 päeva, kuid see pole talle vaevysi valmistanud. Samuti on küsimus selle kohta, et kui laps hakkab nutma süles, kui üritan teda krioksutada ja rahuneb ainult pikali pannes, siis kuidas ma peaks käituma, sest näen, et laps ei saa magada ja rähkleb.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Arvan, et tegemist on siiski gaasivaludega. Krooksud laske kohe peale söötmist välja. Rinna võtmisel lööb valu reflektoorselt lapse kõhtu gaaside puhul. Järgige kõiki juhiseid, mis on mõeldud gaasivalude leevendamiseks.Pidage nõu oma perearstiga.
Edu Teile!
Lugupidamisega
Anu Sööt