Laps sikutab juukseid 01.06.20 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Laps on 1a9k vanune (tüdruk) ning enne magama jäämist (enamasti ööunne) sikutab oma juukseid ning mõnikord siis lakub juuksekarvu käel (kestnud 3-4 nädalat). See ei ole iga õhtu nii, aga u 4-5 õhtut nädalas. Sama tegi ta umbes pool aastat tagasi kuu vältel kui rinnast võõrutasin ja ta oma tuppa magama läks. Kui oma käsi tema käe peal hoida ja takistada, hakkab nutma ja ütleb, et tahab magama jääda. Hetkel muutus elus on vaikselt potil käimine ning lausetega suhtlema hakkamine, muidu kodune elu stabiilne ja rahulik (aias ei käi). Mis sellist käitumist võib põhjustada? Mida tuleks sel hetkel teha? Kas või mis hetkest tuleks muretseda? Tänades

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere
Aitäh pöördumast! Lapsel tekivad pinged, mida ta omal viisil maandab. Katsuge talle lugeda enne magamajäämist, siis kaob tõenäoliselt ka juuste kakkumine.
Lugupidamisega
Anu Sööt