laps sööb karvu 15.06.07 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

minu pojal (saab kohe 2 a) on komme üles korjata põrandalt kõik juuksekarvad, mis näeb ja suhu toppida. Kui leiab juukseharja, kisub sealt küljest ka karvu. Kui oli väike ja sagedasti süles, siis toppis minu pikki juukseid endale suhu. See juuste söömise komme on olnud püsiv juba kuid. Millest küll see võiks olla. See võib vist ka ohtlik olla kui juuksekarvad ummistuvad kuhugi soolestikku?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Juuste söömine võib tõesti ohtlik olla, sest karvakera võib soolestiku ummistada. Selle probleemiga soovitan lastepsühhiaatri poole pöörduda.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt