Lapsel oleks nagu mingi hoog. 26.10.19 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen lapse juures mõnda aega märganud nn. pilgu "kinni kiilumist". Laps on 2,7 aastane ja väga aktiivne ja jutukas. Alguses tundus see nagu niisama sügavasse mõttesse vajumist aga nüüd seda koguaeg jälgides tundub see juba midagi muud tõsisemat, kuna kui ta nn. "kinni kiilub" siis silmamunad tõusevad natuke ülespoole ja kulmud liiguvad üles alla ning isegi kui ta näo ees oled ja hõikad teda siis ta ei reageeri. Kestab ajaliselt kuskil 5-10 sekundit. Vahest samal ajal kui ta tardunud on siis ta ka pissib püksi ning kui jälle reageerima hakkab siis ehmatab et püksi pissis ja hakkab nutma. Enamikel juhtudel, kui tal see "kinni kiilumine" toimub ei tardu ta ise terve kehaga vaid vahest kõnnib nagu zombi edasi või kui samal ajal sööb siis ka mälub edasi aga silmamunad lähevad ülespoole ja kulmud liiguvad üles alla ning ei reageeri kui hõikad või puudutad teda. Olenevalt päevast on neid "hoogusid" kuni 10 korda päeva jooksul.
Lisaks mainin ära, et lapse vanaemal on epilepsia. Kas see võib kuidagi pärilik olla või seotud hetke probleemiga?
Järgmine kuu on ka neuroloogi vastuvõtt aga kuna tudub et seda "kinni kiilumist" esineb järjest tihedamalt siis hakkan juba väga muretsema.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast!
Arvan, et tegemist võib olla ühe epilepsiahoo tüübiga-absaans epilepsiaga.
Pöörduge laste neuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega
Anu Sööt