1a4k laps röögib halastamatult magama minnes 25.12.17 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Vabandust, et nii pikk jutt, aga mis teha.
Pärast võõrastamist ja emme külge klammerdumise perioodi tuli meie lapsel issi-periood ennem 1-aastaseks saamist. Tundus see naljakas ja tore, sest emme külge klammerdumise periood oli päris väsitav. Mingi hetk hakkas aga lapsel selline teema, et kui issi oli kodus siis mina ehk ema ei tohtinud teda enam magama panna. Laps nuttis ja jauras kuni issi ta magama pani. Hästi, võimaldasime talle seda ja elu läks edasi.
Lisan, et veidi ennem selle algust kolis laps oma tuppa suurde voodisse magama ja seda omal soovil, absoluutselt ei sundinud teda. Kui ta öösel meie tuppa tuli, siis võtsime ta kas kaissu või viisime tagasi.
Umbes 3-4 nädalat tagasi hakkas selline kummaline periood, et ta keeldub magama minemast. Kui ütleme , et tuduaeg ja kõik eelnevad iga õhtused protseduurid tehtud, siis keeldub ning hakkab röökima. Ei lepi ta enam emme ega isssiga. Absoluutselt keeldub voodisse jääma ning mingi hetk saime aru,et ta ei taha oma tuppa minna. Tõime ta voodi meie tuppa, kuid magama oń ta nõus jääma ainult meie voodisse ja meie kaissu. Hästi, võimaldame talle kõike ja peaasi, et laps jääks magama, aga röökimist see ära ei võta. Oleme proovinud ja valgusega teda magama panna, et ehk kardab pimedat, aga sellest vahet pole. Röökimine kestab 1-2 tundi miniimaalselt ning see tähendab, et ta röööööööögib nii et näost punane ja selg märg. Oleme lubanud tal ka üles tulla, oleme proovinud teda vähem ja kauem üleval olla. Oleme isegi lõunaune ära jätnud, sest ta pole kunagi suurem asi magaja olnud ning jah tõesti, ta suudab 12 tundi üleval olla. Aga vot magama minnes hakkab trall pihta....
Kuna ta on alati halb magaja olnud , suurte hamba- ja gaasivaludega siis minu närvid on ammu otsas ja nüüd hakkavad lõppema ka issi omad....
Ma usun, et see on mingi periood, aga äkki on ikka midagi muud ja peaks kellegiga konsulteerima...? Lihtsalt ei mõista, et miks ta seda röögib ning miks me teda magama ei saa ning miks see jubeeeee periood üle juba ei lähe.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast! Soovitan olla kannatlikud. Teie väike sell on Teid ilusti ümber oma sõrme mässinud ja nüüd naudib Teie tähelepanu. Mida usinamalt tema soove täidate, seda pikemaks see periood venib.
Lugupidamisega
Anu Sööt